Z komżą

KnC 4/2012

Formacja

Formacja

Padnij! Powstań! Ładuj broń!

Autor: ks. Jacek Zjawin
Jeśli twierdzisz, że pokonałeś szatana i żyjesz życiem wiecznym, a nie możesz się zmobilizować, by pomóc mamie i tacie w porządkach, czy siostrze lub bratu w lekcjach, to znaczy, że walka ciągle trwa i jesteś jeszcze daleko w polu…

„Jeszcze kilka godzin ćwiczeń i zagrasz ten utwór perfekcyjnie. Jeszcze rok treningów i będziesz mistrzem. Jeszcze kilka lat a nasz kraj wyjdzie z kryzysu…”. Na wszystko trzeba czekać i nawet ksiądz na ambonie mówi, że po śmierci będzie raj. Życie wieczne – taka zasłużona „boża emerytura”. Kilkadziesiąt lat robienia dobrych uczynków, codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy św., pierwszopiątkowej spowiedzi i po śmierci św. Piotr wita Cię z uśmiechem u bram nieba: „Zapraszamy”. Jak ma się kilkanaście lat to jednak bardzo odległa perspektywa. Czy Dobra Nowina to zapowiedź tego, co czeka nas za kilkadziesiąt lat? A tu na wyciągnięcie ręki tyle rozrywek i przyjemności. Nie chodzi nawet o grzechy – po prostu „fajne” sprawy. Moje pasje, przygody, przyjaciele… to jest to, co sprawia, że kocham życie. A to życie wieczne, niebo, raj, jakieś takie odległe i nieuchwytne.

Wieczność? Z gitarą!
Czym właściwie jest życie wieczne, o którym mówi słowo Boże? Określenie „wieczne” oznacza, że coś jest bardzo długie, a właściwie nie ma końca, czyli trwa nieskończenie wiele godzin, dni i lat. Jeśli jednak mówiąc „wieczne”, mamy na myśli tylko bardzo długi czas, to musimy przyznać, że piekło też nie ma końca i ten kto tam trafia, również żyje wiecznie, ale w wiecznej karze i potępieniu. Nie takiej wieczności byśmy sobie życzyli. A zatem o co chodzi z tym „życiem wiecznym”?
Życie wieczne to życie, o jakim każdy z nas marzy. To życie szczęśliwe, radosne, bez lęków i niepokojów. Pamiętam, że gdy byłem uczniem liceum i nie widziałem świata poza gitarą elektryczną, zapytałem mojego księdza wikariusza: „Czy w niebie będę mógł grać na gitarze?”. Odpowiedział mniej więcej tak: „Jeśli nie wyobrażasz sobie szczęścia bez grania na gitarze, to najprawdopodobniej w życiu wiecznym będziesz na niej grał, a poza tym będziesz robił rzeczy, które dadzą ci o wiele więcej satysfakcji”. A zatem życie wieczne to życie szczęśliwe i pełne pokoju. Takie życie jest możliwe w jednym przypadku – gdy żyjemy w wielkiej przyjaźni z Bogiem. Jaki to wszystko ma związek ze świętami wielkanocnymi?

Demon zabiera „wiosło”
Wielkanoc to nie pamiątka wydarzeń z przeszłości, to nie przeglądanie starych albumów ze zdjęciami, ale to coś, co za każdym razem możemy na nowo przeżyć...

wiecej w kwietniowym numerze "KnC - Króluj nam Chryste"

fot. J. Tomaszewski

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne z komżą

KnC 5/2023, ks. Patryk Nachaczewski
KnC 5/2023, ks. Jakub Dębiec
KnC 5/2023, ks. Kamil Falkowski
KnC 4/2023, ks. Jakub Dębiec

Bez komży

KnC 5/2023, Michał Bondyra
KnC 5/2023, Michał Bondyra
KnC 4/2023, Michał Bondyra
Zajrzyj do księgarni
Katolicy powróćcie do domu. Niezwykły Boży plan na twoje życie Best
seller
Tom Peterson
KSIĄŻKA
20,00 zł 9,00 zł
Wierzę, bo chcę! Przygotowanie do bierzmowania Best
seller
KSIĄŻKA
15,00 zł 12,75 zł
W obronie wiary. C. S. Lewisa argumenty na rzecz chrześcijaństwa
Richard R. Purtill
KSIĄŻKA
32,00 zł 12,00 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media