Bez komży

KnC 11/2010

Cooltura

Cooltura

Bajka poplątajka

Autor: Darek Bryś
KINOCO? „Zaplątani” – baśniowa komedia animowanaKTO? reż. Byron Howar, Nathan Greno / dystr. Forum Film PolandKIEDY? w kinach od 26 listopada

 

Nie macie jeszcze dosyć nowoczesnych animacji komputerowych, które sięgając do klasycznych, bajkowych historii i przerabiają je na współczesne komedie połączone z filmami akcji? A może poddaliście się wszechogarniającej „shrekomanii”? Jeśli tak, to koniecznie obejrzyjcie „Zaplątanych”. Jeśli nie, lepiej zostańcie w domu.
Wytwórnia Walt Disney Pictures przygotowując kolejną animowaną superprodukcję, sięgnęła po znaną chyba wszystkim baśń Braci Grimm o Roszpunce (albo inaczej: Złotowłosej). Przypomnijmy, że w oryginale mamy księżniczkę zamkniętą w wieży przez czarownicę. Wiedźma raz po raz odwiedza swojego więźnia, wspinając się po włosach dziewczyny, splecionych w ogromnych rozmiarów warkocz. W końcu jednak pojawia się książę, który, jak to zwykle bywa w bajkach, zakochuje się w księżniczce. Łatwo można sobie wyobrazić, że czarownica nie jest tym zachwycona i zaczyna się prawdziwa „bajka akcji”.
W filmie również. Zamieńcie sobie tylko klasyczną księżniczkę na przebojową nastolatkę, a dzielnego księcia, na złodziejaszka-cwaniaczka, którego zresztą długowłose dziewczę bierze na zakładnika. Tak zaczyna się ta zaplątana, nie tylko w masę włosów, historia.
 
Darek Bryś
 
[fot. www.filmweb.pl]

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne bez komży

KnC 12/2023, Michał Bondyra
KnC 12/2023, Michał Bondyra
KnC 11/2023, Michał Bondyra

Z komżą

KnC 12/2023, Redakcja "KnC"
KnC 12/2023, Adrian Wojtasz
KnC 12/2023, ks. Jakub Dębiec
Zajrzyj do księgarni
Zanim jej powiesz tak
Anthony Garascia
KSIĄŻKA
10,00 zł 2,50 zł
Rachunek sumienia dla młodzieży
Ks. Dariusz Madejczyk
KSIĄŻKA
2,50 zł 2,00 zł
Kim jestem? Pytania w drodze
ks. Jan Twardowski
KSIĄŻKA
29,90 zł 25,50 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media