Bez komży

KnC 10/2010

Cooltura

Cooltura

KINO

Autor: Błażej Tobolski
CO? Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga’Hoole – animacja fantasyKTO? reż. Zack Snyder / dystr. Warner Bros. Entertainment PolskaKIEDY? od 14 października 

Tajemniczy świat sów

Nie wiem, jak Was, ale mnie sowy zawsze fascynowały. Jako stworzenia nocne i płochliwe, trudno je zobaczyć na żywo poza ogrodem zoologicznym. Stąd człowiek, niewiele tak naprawdę wiedząc o ich życiu i zwyczajach, już od wieków uważał je za zwierzęta tajemnicze. Tak też jest trochę i dzisiaj, w XXI wieku. Dlatego pewnie łatwiej będzie nam wyobrazić sobie niezwykłe sowie królestwo i puszczając wodze fantazji, poznawać jego legendy.

Te legendarne opowieści przekazywane z pokolenia na pokolenie, zafascynowały Sorena, młodą sowę, która marzy o tym, by dokonać kiedyś takich bohaterskich czynów, jak mityczni Strażnicy Ga’Hoole. Nasz filmowy bohater nawet nie przypuszcza, że wkrótce jego marzenia się spełnią: czeka go niebezpieczna wyprawa, od której powodzenia zależeć będzie los sowiego królestwa.
Tak zaczyna się przeniesiona na ekran historia, zaczerpnięta z popularnej (niestety nie w Polsce) serii książek fantasy dla dzieci autorstwa Kathryn Lasky. Mam nadzieję, że ten doskonale wykonany w technice 3D film, wciągnie z sowi świat także starszych kinomanów.
 
fot. www.filmweb.pl
 

 

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne bez komży

KnC 12/2023, Michał Bondyra
KnC 12/2023, Michał Bondyra
KnC 11/2023, Michał Bondyra

Z komżą

KnC 12/2023, Redakcja "KnC"
KnC 12/2023, Adrian Wojtasz
KnC 12/2023, ks. Jakub Dębiec
Zajrzyj do księgarni
Święty Jan Bosco
Eliza Piotrowska
KSIĄŻKA
20,00 zł 17,00 zł
Trzy minuty dla życia. Od hard rocka do Jezusa
Stephan Michiels
KSIĄŻKA
26,90 zł 5,00 zł
Skąd, dokąd, dlaczego?
Red. Albert Biesinger, Helga Kohler-Spiegel
KSIĄŻKA
29,90 zł 10,00 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media