forum ministranckie

 
Niższe Seminarium – nie tylko dla orłów!
autor: .

Błogosławmy Panu! – głos stojącego w drzwiach dyżurnego wyrywa ze snu. – Bogu niech będą dzięki! – pada półprzytomna odpowiedź. Dzięki? Przecież to 6.25, niemal środek nocy. Ale cóż, trzeba wstawać. Za 25 minut modlitwy w kaplicy, po nich Eucharystia. Ten, kto się spóźni, będzie budził wszystkich następnego dnia. A to oznacza konieczność wstania 5 minut wcześniej. O szóstej rano te 5 minut są bezcenne… Korytarz wiodący do kaplicy powoli zapełnia się chłopakami. Godzina 6.50. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego… Rozpoczynają się modlitwy poranne, a wraz z nimi kolejny dzień dla uczniów Niższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Oblatów MN. Przyjechali tu z całej Polski by zdobywać wiedzę, wzrastać, rozeznawać swoje powołanie i tym samym współtworzyć wielkie dziedzictwo dobra, jakie od ponad pięćdziesięciu lat dokonuje się w murach markowickiego klasztoru.

Choć nazwa Niższe Seminarium może dla wielu brzmieć dziwnie, jesteśmy tak naprawdę trzyletnią szkołą ponadgimnazjalną z internatem, realizującą program liceum ogólnokształcącego. Szkoła wyposażona jest w pracownie przedmiotowe, posiada bibliotekę, zaplecze sportowo-rekreacyjne, pracownie komputerowe, boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Juniorzy, bo tak nazywamy naszych uczniów, mają do dyspozycji przytulne, dwuosobowe pokoje, kaplicę, rozległy park, słowem – wymarzone warunki do nauki i rozwijania własnych zainteresowań. Jednak prawdziwym skarbem NSD jest kadra nauczycielska. – Nasi profesorowie to najwyższej klasy specjaliści – mówi dyrektor NSD, o. dr Wojciech Popielewski OMI. – O ich kunszcie świadczy fakt, że, jak dotąd, wszyscy nasi absolwenci opuszczali mury Niższego Seminarium Duchownego ze świadectwem maturalnym w ręku. Trafiają do nas zarówno chłopcy bardzo zdolni, jak i ci, którym nauka nie przychodzi łatwo. Ale i najsłabsi, przy odrobinie dobrej woli i pracy własnej, są w stanie sprostać wymaganiom egzaminu maturalnego. Mamy pełną świadomość, że w „normalnej” szkole by tego prawdopodobnie nie dokonali – dodaje.

Owocem działalności Niższego Seminarium Duchownego są nie tylko powołania czy zdana matura. To także praca wychowawcza, kształtowanie sumień i dojrzałych postaw. Nie wszyscy nasi absolwenci zostają kapłanami i zakonnikami, część z nich rozpoczyna studia świeckie. Ale pragniemy, by wszyscy opuszczali mury NSD jako prawi i uczciwi ludzie, dla których Bóg to nie tylko tradycja, ale kochająca Osoba, której warto zawierzyć całe życie.

Jeżeli zatem, kończąc gimnazjum, pragniesz:

- pogłębiać swoje życie duchowe i rozeznawać własne powołanie,
- budować wspólnotę z ludźmi, dla których ważna jest wiara i chrześcijańskie wartości,
- zdobywać wiedzę w niewielkich zespołach klasowych pod okiem doświadczonych pedagogów -

ZAPASZAMY CIĘ DO MARKOWIC!


Wszystkich zainteresowanych nauką w naszym Niższym Seminarium zapraszamy na dni skupienia, których koszty pokrywa nasza rodzina zakonna. Szczegóły na www.nsd.oblaci.pl oraz www.powolania.oblaci.pl. 

o. Krzysztof Jamrozy OMI
Nasz adres:
Niższe Seminarium Duchowne Misjonarzy Oblatów MN
Markowice 5, 88-320 Strzelno
Tel.: 52 318 17 24
e-mail: markowiceinfo@gmail.com
www.nsd.oblaci.pl

« poprzedni   |   następny » « wróć
Czy zachowuję piątkowy post od pokarmów mięsnych
TAK
NIE
[ wyniki | poprzednie ]
Głosów: 649